Cafe De Paris Sos

JrSous Chef Cafe De Paris Sos hayallerinin ötesine yolculuk Café de Paris sosu adında Fransa’nın lezzetiyle ünlü başkentinin bulunmasına karşın aslında kökleri İsviçre'ye dayanan bir sos. Et sosları arasında en çok bilinen ve tercih edilenlerden biri. Aslında dünya genelinde çok popüler olan ve tarihi bir sos çeşididir. Bu sos çoğu steakhouse, et restoranı ve tanınmış şef için bir imza niteliği taşıyor. İyi bir Cafe De Paris sosunun keyfine varmak için ne İsviçre ne Fransa’ya gitmenize gerek yok.

Kendi masanızda yemeklerine eşlik etmesini istiyorsanız sadece enfes Jr. Sous Chef Cafe De Paris Sos kavanozunun kapağını açmanız yeter. Her seferinde aynı kalitede ve mükemmel kıvamlı Cafe de Paris Sos ile evinizde sef lezzeti yaşamanın keyfine varın.

Nelerde Kullanabilirsiniz?

Kırmızı ve beyaz etler için kullanılan zengin ve lezzetli bu sos mükemmel haliyle en profesyonel restoranın mutfağında hazırlanmış gibi. Café de Paris Sos profesyonel derin aromaları ile herkesin menüsünde kendine kalıcı bir yer edinebilir.

İçinde Neler Var?

Jr. Sous Chef Cafe De Paris Sos içeriğindeki birçok lezzet bileşeniyle o zengin ve belirgin tadını ortaya çıkarıyor. Café de Paris Sos genellikle tereyağı ve hardal lezzetinin, baskın olmadan dengeli biçimde tadan kişide kendini gösterdiği bir sostur. Bu ikilinin yanında sosta baharatlar, aromatik otlar ve sarımsak lezzeti diğer bileşenleri oluşturur. Sosun içeriği şeften şefe farklı mutfaklarda çeşitlilik gösterebilir, ancak Jr. Sous Chef tarifinde tereyağı, sarımsak, soğan, tarhun, kurutulmuş dereotu ve biberiye bulunmaktadır.

Cafe de Paris Lezzeti

1.         Tereyağı: Café de Paris sosunun temel bileşeni olan tereyağı, sosun zengin hayvansal alt yapısını oluşturur. Baharatların ve sarımsağın lezzetini artırarak sosa temel lezzetini sağlar.

2.         Tarhun: Sosa karakteristik bir tat ve rayiha kazandıran önemli bileşen tarhun otu kekik ve naneye benzer bir bitkidir.

3.         Baharatlar: Sosun lezzetini artırmak ve damakta bir lezzet çeşitlemesi oluşturmak için içinde çeşitli baharatlar ve otlar kullanılır. Bunlar zaman zaman kekik, maydanoz, biberiye ve karabiber gibi baharatlardan oluşur.

4.         Sarımsak ve soğan: Café de Paris sosuna eklenen toz halindeki sarımsak ve soğan yoğun ve oturmuş bir tat için vazgeçilmezdir. Ette marine edilmiş hissi oluşturmakta rol oynar.

Ayrıca Café de Paris sosuna eklenebilecek az miktarda limon suyu sosun taze ve hafif bir asidik tat kazanmasını sağlar. Böylece derinlik kazanan sos yine marine edilmiş, bekletilerek ete işlemiş bir sos lezzetini yakalar.

Genellikle biftek, dana eti veya tavuk yemeklerinin üzerine eklenerek servis edilir. Sos, etin üzerinde eriyen yağdaki aromaların lezzetini yayarak nüfuz ettiği zengin bir bileşendir.