Jr. Sous Chef Demi Glace Sos Zenginliği

Jr. Sous Chef Demi Glace Sos lezzetinin yanında besleyici bir sostur. Fransız mutfağının ünlü ve klasik sosları arasında yer alır. İçeriğindeki muskat, maydonoz, kurutulmuş sebzeler, soğan, sarımsak bu sosa özel bir aroma sağlar.  Ayrıca kişniş, karabiber, biberiye üçlüsü de bu sostaki alışılmış lezzet katmanlarına katkıda bulunan diğer elementleri oluşturur.

Geleneksel mutfaklarda Deni Glace Sos’un hazırlanmasında et suyunun uzun süre aromatik bileşenlerle kaynatılması önem taşıyan bir unsurdur. Evde bu profesyonel lezzeti hazırlamak için uzun süreler gerekir. Üstelik sosun süzülmesi gibi zorlu aşamalar da söz konusudur. Bunun yerine tam kıvamında pürüzsüz bir Jr.Sous Chef Demi Glace Sos müthiş pratik bir lezzete erişmenize olanak tanır.

İçeriği Nelerle Uyumlu?

Jr. Sous Chef Demi Glace Sos Fransız şeflerin elinden çıkmış gibi derin lezzetiyle sofranıza kolayca dahil edebileceğiniz lezzetler sunar. İçinde domates, soğan, sarımsak, kereviz, havuç, maydonoz, muskat, et suyu aroması bulunur. Bunların yanında kişniş, biberiye ve karabiber ile tatlandırılmıştır. Bu müthiş içeriğin harmanlandığı Demi Glace Sos tüm etlere uygun bir sostur.

Gurme restoranlarda pişirme öncesi av etleri ve diğer etler Demi Glace içinde bekletilerek marine edilir. Çeşitli tariflerde, sote ya da ızgara yemeklerinizde etlerinizi önceki akşamdan Demi Glace içinde dinlendirerek deneyebilirsiniz. Ayrıca servis esnasında bu sos etlerin üzerine eklenerek sunum yapılabilir.  Örneğin çelik tavada pişireceğiniz veya ızgara yapacağınız kırmızı eti birkaç saat önceden sosta bekleterek harika bir lezzet elde edebilirsiniz. Pişirme sonrasında etinize biraz daha Jr. Sous Chef Demi Glace Sos eklemeyi unutmayın.