Sandviçler pratik, ekonomik ve kolay olma özelliği ile hayatımızda sıkça tercih edilen besinler arasında yer alıyor. Yeri geldiğinde acıktığımız zaman hemen hazırlayabileceğimiz ve açlığımızı yatıştıracak bir besin, bazı zamanlar da ise sabah veya öğle yemeğinde basit ve etkili enfes ara öğünlere dönüşüyor. Yer yer sandviç içine konulan malzemeler ile lezzetli mini sandviç çeşitleri hazırlamak mümkün oluyor. Sandviçler çoğu zaman içerisine salça, domates, peynir veya salam eklenerek hazırlanıyor. Ama biz bu kez sandviçleri geldikleri bu noktadan daha ileriye taşıyalım istedik... Hindi Füme Sandviç, kuru domatesli sandviç farklı lezzetlerden sadece birkaçı. Her biri birbirinden lezzetli olmasının yanı sıra gurme işi olan pratik soğuk sandviç çeşitlerini sizler için derledik. Canınızın çektiği, midenizin hafiften hafife kazınmaya başladığını hissettiğiniz an kolayca hazırlayabileceğiniz soğuk sandviçleri ile işiniz artık daha kolay! Hazırlaması pratik, yemesi bir o kadar lezzetli 5 soğuk sandviç çeşidine gelin birlikte bakalım.


Protein Deposu Hindi Fümeli Sandviç


Sandviç çeşitleri arasında ilk sırayı hindi fümeli sandviç alıyor! Hindi füme ve yanında kullanacağınız yumurta ile hemen hazırlayabileceğiniz hindi fümeli sandviç gün boyu tok kalmanızı sağlıyor. Ekmeğin karbonhidrat deposu olma özelliği, hindi fümenin ve yumurtanın protein gücü ile ortaya çok büyük bir enerji deposu çıkıyor. Proteinin çocukların gelişimi için de oldukça önemli arz etmesi sebebi ile, okul için soğuk sandviç çeşitlerinden olan Hindi Fümeli Sandviç sıklıkla tercih edilenler arasında. Hazırlaması kolay ve pratik bu sandviçe isterseniz çeşitli soslar ile de katkıda bulunabilirsiniz. Domates sosu yine en çok tercih edilenler arasında.


(Kulüp Sandviç) Club Sandwich


Hemen herkesin damak zevkine uygun, çokça tercih edilen sandviç çeşitlerinden olan kulüp sandviçi (Club Sandwich) neredeyse her menüde artık görmek mümkün! Üç katlı olması ile dikkatleri çeken bu soğuk sandviçin içerisinde yok yok denilebilir. Kaşar peyniri, kıvırcık, salam, jambon, narin bir şekilde dilimlenmiş domates dilimleri, çıtır marul yaprakları, omlet ve dahası... Hatta içerisinde muhteşem bir sos olarak kullanabileceğiniz Jr. Sous Chef Organik Kuru Ketçap ile lezzeti kolaylıkla ikiye katlayabilirsiniz. Tattıktan sonra bu lezzeti sandviç çeşitleri listenizin başına da ekleceğinize hiç kuşkumuz yok!


Ton balıklı ve Nohutlu Pita Sandviç


Özellikle veganların tercih ettiği sandviç çeşitleri arasında yer alan nohutlu pita sandviçe ton balığı da ilavesi ile gerçekten muazzam bir tat elde etmek mümkün. Alışılagelmişin dışı denilebilecek bu soğuk sandviç bünyesinde barındırdığı nohut ve ton balığının besleyiciliğinden gücünü alıyor. Yine Jr. Sous Chef Organik Barbekü Sosu ile gücünü katlayabilmek mümkün. Ağızda dağılan bu lezzeti denedikten sonra bırakamayabilirsiniz!


Sosisli Sandviç Çeşitleri


Kızartma makinesinde kızartılmış sıcacık ekmeklerin yanında, salçalı sıcak su içerisinde hazırlanan sosislerin cazibesi ile garnitür ve soslar da bu lezzetin olmazsa olmazları! Salçası ve sosuyla insanı adeta kendisine bağımlı yapan bir sandviç çeşidi! Yeri geldiğinde ekmek arası döneri, ihtişamlı bir hamburgeri bile tadıyla geride bırakıyor. Daha çok işin sırrı sosislerin pişirilmesi ve kullanılan garnitürlerin seçiminde saklı.


Hellim Peynirli Sandviç


Kahvaltılık sandviç tarifleri içerisinde sıklıkla tercih edilen Hellim Peynirli Sandviç, lezzetini Kıbrıs kökenli peynirlerden alıyor. Tuz ve doğal keçi sütünün birleşiminden üretilen hellim peyniri makarna tariflerinde çokça tercih edilmesinin yanı sıra soğuk sandviç çeşitleri arasında da oldukça popüler! Yarım kepekli baget ekmek, fesleğen ve bir domates ile bu lezzetli sandviçi 5 dakika içerisinde afiyetle yiyebilirsiniz. Birkaç tutam nane ve Jr. Sous Chef Zeytinli Bruschetta Ezme'yi bu lezzetle denemeyi ihmal etmeyin. Birbiri ile sağladığı uyumu tadınca çok şaşıracaksınız.


Bu pratik ve etkili sandviç çeşitleri ile birbirinden muhteşem lezzetleri elde etmek mümkün. Hazırlayacağınız sandviçlerin lezzetli olmasının diğer bir sırrı da tercih edeceğiniz soslarda saklı! Birbirinden lezzetli ve doğal sandviç ürünlerini Jr. Sous Chef'ten hemen sipariş edebilirsiniz.